„Start-up dla początkujących”– krok 4. za nami!

11.12. odbyło się czwarte spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” pt. Model biznesowy, a biznes plan.
 
Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu – P. Wojciech Gawlik (Fundacja Edu-Klaster) i P. Tomasz Gardian (Ogrody Przedsiębiorczości).
 
Udział wzięło 45 beneficjentów.
 

 

„Start-up dla średniozaawansowanych” – trzecie spotkanie za nami!

6.12. odbyło się trzecie spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla średniozaawansowanych –realizacja swojego pomysłu” pt. Moja firma już działa! Prawne aspekty działalności.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu – adwokat Maciej Surowiec
i P. Janusz Mendera (Klub Przedsiębiorcy Zamek Cieszyn, SPEC).

Udział wzięło 18 beneficjentów.

 

 

Krok 3. Startupu dla początkujących za nami!

27.11. odbył się kolejny, trzeci „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” pod tytułem: Księgowość i kadry w firmie.
 
Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów: P. Janusz Mendera (Klub Przedsiębiorcy Zamek Cieszyn, Spec) oraz P. Marcin Czerwik (Polskie Doradztwo Finansowe).
 
W spotkaniu wzięło prawie 50 beneficjentów. Kolejne spotkanie jeszcze w tym roku, we wtorek - 11.12.
 

 

Kolejne spotkanie w ramach „Start-upu dla średniozaawansowanych”
za nami!

W miniony czwartek 22.11., odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pt. Organizacja miejsca i czasu pracy.

 Spotkanie wspólnie poprowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:
P. Ewa Cisło (EC – coaching, szkolenia, terapia) i P. Michał Szpor (Fundacja DO).

Kolejne spotkanie w ramach cyklu już 6.12.

 

Jesień w AIP! 
Popołudnie z Ekspertem!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z Ekspertem z zakresu lokowania pomysłu
w środowiskach inwestorskich!

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP P. Judyta Grzebniewska (Akcelerator Technologiczny Gliwice)

 • Kiedy: 28. listopada (środa), od godz. 14:00
 • Gdzie: siedziba AIP - Gliwice, ul. Banacha 7
 • Zapisy: aip@polsl.pl

Porozumienie o współpracy
z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej w Gliwicach!

14.11.2018r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy AIP Politechniki Śląskiej, a ALO Politechniki Śląskiej. Porozumienie sygnowali Dyrektor Liceum P. dr Małgorzata Borysławska oraz Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

 


Jesień w AIP! w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości za nami!

14.11. odbyło się dwuczęściowe spotkanie „Finanse, niuanse”. W pierwszej części krótką prelekcję dotyczącą szeroko rozumianej przedsiębiorczości wygłosił P. Fryderyk Karzełek (Polskie Doradztwo Finansowe). W drugiej części uczestnicy zagrali w Euro Cash, grę która poprzez zabawę rozwija świadomość finansową, uczy w bezpiecznych warunkach, jakie strategie i decyzje biznesowe podejmować. Grę poprowadził P. Mateusz Warmuz.

W spotkaniu, poza Beneficjentami AIP, wzięli udział również uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach.


2. krok Start-upu
dla początkujących za nami!

13.11. odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu szkoleń
„Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie”
pod tytułem: Uwarunkowania podjęcia działalności gospodarczej. Ograniczanie ryzyka przy prowadzeniu firmy.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów: Marceli Drabek (PDF Risk Management) oraz mecenas Maciej Surowiec.

W spotkaniu wzięło udział ponad 70 beneficjentów.


Pierwszy krok Start-upu
dla średniozaawansowanych
za nami!

8.11. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu szkoleń
„Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”
pod tytułem: Prezentacja pomysłów własnych uczestników.
Propozycje pomysłów dla osób zainteresowanych.

Spotkanie prowadzili wspólnie z Dyrektorem AIP, Eksperci AIP Katarzyna Kuboś (Technopark Gliwice), Michał Wekko (Idea Miners). W trakcie spotkania, mającego
z założenia charakter warsztatowy, zostały przedstawione pomysły ponad 20 uczestników, które przez cały cykl szkoleń, do maja 2019 roku, będą dopracowywane.


Pierwszy krok Startupu dla początkujących za nami!

W dniu 30.10. odbył się pierwszy „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących –
10+ kroków do sukcesu w start-upie” pod tytułem:
Pierwsze kroki w biznesie. Czy warto prowadzić swój biznes? Jedna firma, jeden właściciel, wiele ról do spełnienia, czyli zarządzanie startującym biznesem.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów: Ewa Cisło (EC – Ewa Cisło – coaching, szkolenia, terapia), Janusz Mendera (Klub Przedsiębiorcy Zamek Cieszyn)
i Marceli Drabek (PDF Risk Management).
Jesień w AIP - pierwsze spotkanie!

W ramach tradycyjnego cyklu „Jesień w AIP” i Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej organizuje dwuczęściowe spotkanie pt. „Finanse, niuanse.”

W pierwszej części odbędzie się gra Euro Cash – pierwsza całkowicie polska gra planszowa rozwijająca finansowe IQ. Euro Cash to gra, która poprzez zabawę rozwija naszą świadomość finansową, uczy nas w bezpiecznych warunkach, jakie strategie i decyzje biznesowe podejmować. Jeśli chcesz przekonać się na własnej skórze, jak to jest wydostać się z wyścigu szczurów, osiągnąć wolność finansową oraz spełniać swoje marzenia albo po prostu świetnie się bawić i poznać ciekawych ludzi - przyjdź i zagraj z nami! Grę poprowadzi Pani Magdalena Balcerzak – Prezes Zarządu Heksagon - sprzedawca, trener biznesu, nauczyciel, współtwórczyni gry.

W części drugiej proponujemy wykład, podczas którego na pytania „Jakie ryzyka prowadzenia biznesu w XXI wieku dostrzegają dzisiaj menadżerowie? W jaki sposób dostrzec czynniki mogące zagrozić naszej firmie? Czy ryzykiem można zarządzać?” poszuka odpowiedzi Pan Marceli Drabek – Prezes Zarządu PDF Risk Management.

Wydarzenie odbędzie się 14. listopada br. (środa), w godz. 12:00-16:00,
w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej, przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Zapisy na stronie.


Inauguracja cykli startupowych
za nami!

W dniu 23 października 2018 roku zainaugurowaliśmy cykle spotkań "Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie", „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” oraz „Start-up dla zaawansowanych – praca z Mentorem”.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni Goście, przedstawiciele Instytucji będących współorganizatorami oraz wykładowcy. Na wypełnionej po brzegi sali było obecnych ponad 60 uczestników cykli szkoleń – Beneficjentów AIP.

Wystąpienie wprowadzające pt. „W co inwestować, będąc na studiach” przedstawiła
p. Magdalena Balcerzak (Prezes Heksagon - sprzedawca, trener biznesu, nauczyciel, współtwórczyni pierwszej całkowicie polskiej gry planszowej, która uczy przedsiębiorczości).

Ze względu na duże zainteresowanie cyklem spotkań „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie”, na które zgłosiło się już ponad 100 osób, lista osób mogących uczestniczyć w tych spotkaniach zostaje zamknięta.

Informujemy, iż nadal przyjmujemy zgłoszenia do udziału w cyklach dla średniozaawansowanych oraz dla zaawansowanych (warunkiem uczestnictwa, w tym cyklu jest ukończenie cyklu dla średnio zaawansowanych):

 • telefonicznie - 32 237 1985
 • mailowo - aip@polsl.pl
 • lub przez Facebook'a AIP

Zgłoszenia traktujemy jako obejmujące cały cykl i honorowe zobowiązanie do udziału we wszystkich spotkaniach. Każda osoba, która zgłosi chęć udziału otrzyma potwierdzenie zakwalifikowania.


Inauguracja cykli start-upowych!!

Zapraszamy na Inaugurację wydarzeń, która rozpocznie się
w dniu 23 października br., o godz. 14.00,
w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej
(Gliwice, ul. S. Banacha 7, aula 0.05).

Cykl „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” jest już trzecią edycją cyklu, udoskonaloną o nowe tematy i nowych prowadzących. W trakcie tego cyklu nabędziesz wiedzę o tym jak poradzić sobie z zakładaniem swojej firmy, w tym start-upu. Nie musisz zakładać swojej działalności gospodarczej, ale jeżeli kiedykolwiek będziesz chciał tego dokonać, to wiedza nabyta w trakcie szkoleń będzie "jak znalazł”.

Cykl „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” organizowany jest po raz drugi i skierowany jest do osób, które posiadają już podstawową wiedzę. Jeżeli nie masz jeszcze swojego pomysłu to wymyślimy go razem z Tobą.

Tegoroczną nowością jest cykl „Start-up dla zaawansowanych – praca z Mentorem”. Podczas tego szkolenia uczestnicy będą mogli pracować indywidualnie z przydzielonym Mentorem. Prosimy kontaktować się bezpośrednio z Biurem AIP.

Cykle szkoleń dadzą możliwość zdobycia szerokiej wiedzy dotyczącej zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz rozwoju własnej osobowości w tym zakresie, którą można będzie wykorzystać w przyszłości.

Szczegółowe informacje o szkoleniach start-upowych.

Zgłoszenia do udziału w Inauguracji i szkoleniach przyjmujemy:

 • telefonicznie - 32 237 1985
 • mailowo - aip@polsl.pl
 • lub przez Facebook'a AIP

Zgłoszenia powinny zawierać: imię, nazwisko, Wydział na którym studiujecie lub pracujecie, bądź ukończony Wydział (do roku od ukończenia studiów).

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w cyklach szkoleń jest bezpłatny dla Beneficjentów AIP (wszystkich studentów, doktorantów, młodych pracowników nauki Politechniki Śląskiej oraz absolwentów do roku od ukończenia studiów).

Na ostatnim spotkaniu pilni uczestnicy cyklu szkoleń otrzymają stosowne certyfikaty.

Zapraszamy do udziału!

Zostań wolontariuszem Szczytu Klimatycznego COP 24!
- spotkanie informacyjne w AIP

fot. United Nations Volunteer

Urząd Miasta Katowice zaprasza studentów i doktorantów Politechniki Śląskiej, którzy interesują się zagadnieniami dotyczącymi klimatu i ochrony środowiska i chcą stać się częścią międzynarodowej społeczności działającej na rzecz naszej wspólnej przyszłości, do dołączenia do grona wolontariuszy światowego forum dotyczącego polityki klimatycznej, które już w grudniu odbędzie się w Katowicach.

Dla osób zainteresowanych wolontariatem 10 października br. o godz. 15.00 w siedzibie AIP (ul. Banacha 7) odbędzie się spotkanie informacyjne z p. Mileną Skupień – Lisgarten, Koordynatorką wolontariatu COP24 Urzędu Miasta Katowice.

Szczyt Klimatyczny (COP24) odbędzie się w Katowicach w dniach od 3 do 14 grudnia 2018 roku. Do Katowic przybędzie 30 tysięcy gości z blisko 200 krajów, by obradować w celu wyznaczenia najważniejszych kierunków ochrony klimatu. W COP24 wezmą udział reprezentanci rządów i dyplomacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, aktywiści, przedstawiciele przedsiębiorców i innych grup, zainteresowanych rozwiązaniami dotyczącymi klimatu.

Szczegółowe informacje o konferencji na stronie COP24.

Osoby zainteresowane udziałem w wolontariacie podczas COP24 powinny wypełnić formularz rekrutacyjny, a następnie wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej. Termin i miejsce spotkania zostaną ustalone indywidualnie. Planowany termin rozstrzygnięcia rekrutacji to 15 października.

Koordynatorem współpracy pomiędzy Politechniką Śląską i Urzędem Miasta Katowice w ramach działań związanych ze Szczytem Klimatycznym jest Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości (AIP) Politechniki Śląskiej.

Forum Młodych RIG w Katowicach rekrutuje!

 • Jesteś studentem lub świeżo upieczonym absolwentem?
 • Chcesz dołączyć do prężnie działającej grupy młodych ludzi?
 • Jesteś zainteresowany tematyką przedsiębiorczości, rozwoju osobistego i rozwijania kompetencji liderskich w biznesie?

Forum Młodych RIG w Katowicach to organizacja non-profit skupiająca młodych, ambitnych ludzi, aktywnie wspierających działania Regionalnej Izby Gospodarczej oraz prężnie rozwijająca własne projekty takie jak: konferencja Kobieta na Szpilkach, Youth Forum Leaders, Future Entrepreneurs oraz wolontariat i wsparcie merytoryczne Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach - największej imprezy biznesowej dedykowanej sektorowi MŚP w Europie. A to tylko część naszych aktywności!

Co zyskasz, dzięki współpracy z Forum Młodych?

 • możliwość nauki i rozwoju kompetencji związanych z organizacją wydarzeń, zarządzaniem projektami, komunikacją i przywództwem
 • poszerzysz umiejętności miękkie i nie tylko poprzez uczestnictwo w wewnętrznych szkoleniach organizacji
 • poznasz fantastycznych ludzi, z którymi będziesz świetnie się bawił zarówno przy projektach, jak i wspólnej integracji!

Zapisy na stronie.

Uwaga! Rekrutacja została przedłużona do października. Rozmowy kwalifikacyjne będą trwały od 1 do 15 października br. Nie czekaj, aplikuj!

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy na adres fmrig.katowice@gmail.com

Kolejne w tym tygodniu porozumienie
o współpracy podpisane!

19. września br., w siedzibie AIP podpisane zostało porozumienie o współpracy między AIP, a Fundacją Edu-Klaster. Porozumienie sygnowali P. Wojciech Gawlik z Fundacji oraz Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Józwiak.

Misją Fundacji jest wspieranie działalności edukacyjnej oraz rozwijanie i wdrażanie nowoczesnych metod edukacyjnych.

W następstwie podpisanego porozumienia poszerza się grono Ekspertów AIP.

Szczegółowe informacje na temat Fundacji można znaleźć stronie.

W nowym roku akademickim, kolejny Partner do współpracy!

17. września br. w siedzibie AIP, podpisane zostało porozumienie o współpracy z firmą Cyberus Labs Sp. z o.o.

Porozumienie podpisali Prezes Zarządu Cyberus Labs P. George Slawek oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

Szczegółowe informacje na temat firmy Cyberus Labs Sp. z o.o. można znaleźć stronie firmy.


Kolejne porozumienia o współpracy podpisane!

W dniu 17.07.2018 roku, podpisane zostało porozumienie o współpracy między firmą Matthew Consulting, a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej. Porozumienie sygnowali P. Mateusz Warmuz oraz Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

Firma Matthew Consulting zajmuje się szeroko pojętym consultingiem w zakresie diagnozy i wprowadzania pozytywnych zmian w obszarze strategii sprzedażowej głównie dla sektora MŚP.

W dniu 18.07.2018 roku, podpisane zostało porozumienie o współpracy między firmą Idea Miners Sp. z o.o., a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej. Porozumienie sygnowali P. Michał Wekko oraz Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

Firma Idea Miners Sp. z o.o. jest tzw. "company builderem", czyli buduje firmy (projekty) od pomysłu, przez wdrożenie, po rozwój na rynku. Firma zajmuje się budowaniem swoich startupów oraz wspieraniem innych w zakresie budowy i rozwoju projektów.

Na mocy podpisanych umów, przedstawiciele obydwu firm dołączą do grona Ekspertów AIP.


 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości