Wiosna w AIP! Droga do Twojego finansowego bezpieczeństwa.

Zapraszamy na spoktanie organizowane we współpracy z Polskim Doradztwem Finansowym Sp. z o.o., którego tematyką będzie:

 • Wszystko na świecie powstaje trzy razy, czyli najpierw decyzja.
 • Decyzja bez planu jest iluzją, czyli Strategia Optymalizacji Finansów.
 • Dopasuj swoje zarobki do planów, czyli 6 systemów generowania dochodów.

Na spotkanie obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!

Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje prawne.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – adwokat Maciej Surowiec.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!

„Start-up dla początkujących –
10+ kroków do sukcesu w start-upie”
za nami!

24 kwietnia zakończyliśmy drugą edycję cyklu szkoleń „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie”.

Ostatnie szkolenie zatytułowane: Jak budować zespół? poprowadziła współorganizatorka cyklu P. Aleksandra Holewa – coach/trener biznesu. Podczas spotkania wystąpił również
P. Marcin Bajorski, przedstawiciel Akceleratora Inteligentnych Miast z prezentacją „Wsparcie pomysłów na innowacyjne rozwiązania ICT i zakładanie startup’ów, udzielane przez akceleratory ATI Pionier i AIM, przy współpracy AIP Politechniki Śląskiej”.

Na zakończenie spotkania wręczone zostały certyfikaty udziału w cyklu szkoleń uczestnikom wykazującym się frekwencją i aktywnością podczas trwania całego cyklu. Certyfikaty te uzyskało ostatecznie 41 osób, z których 30 odebrało je osobiście.


Smart City Katowice: Hackathon

W dniach 20-21 kwietnia br. odbyło się wydarzenie łączące ideę smart city z potencjałem startupów. Głównym organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta w Katowicach i "Ogrody Przedsiębiorczości", a Partnerem wydarzenia w imieniu Politechniki Śląskiej był Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości i Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Celem projektu było wypracowanie rozwiązań i technologii, które przyczynią się do rozwoju miasta i pozytywnie wpłyną na życie jego mieszkańców. Uczestnicy tej edycji zmierzyli się z problemem niskiej emisji, zmianami klimatycznymi i oszczędzaniem energii. Opracowywane były rozwiązania mające na celu polepszenie jakości powietrza w Katowicach i Metropolii Śląskiej. Uczestnicy dobierali się w zespoły złożone z programistów, grafików, kreatorów, przedsiębiorców i aktywnych mieszkańców i pracowali nad rozwiązaniami dla miasta przez 24 h. Przez cały czas trwania imprezy drużyny były wspierane przez mentorów.

Grupa studentów z Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki wzięła udział w wydarzeniu tworząc zespół projektowy z pomysłem "Aktywna sieć monitorowania i przewidywania smogu". Projekt ten ma na celu umieszczenie czujników pyłu na pojazdach komunikacji miejskiej. Umożliwi to precyzyjne pomiary na dużym obszarze przy ograniczonej ilości sensorów. Zebrane w ten sposób dane oraz dane meteorologiczne przepuszczone przez sztuczną inteligencję utworzą mapy aktualnego stanu smogu oraz umożliwią jego prognozy.

Zespół studentów z Wydziału AEiI tj. Zuzanna Rodak, Maciej Balas, Maciej Ciupka reprezentujący Politechnikę Śląską zajął pierwsze miejsce z najlepszym wynikiem punktowym przyznanym przez 10 osobowe Jury. Podziękowania należą się Mentorowi wydarzenia p. dr inż. Krzysztofowi Tokarzowi Prodziekanowi ds. Organizacji i Rozwoju Wydziału AEiI. Członkiem jury Hackathonu był również Dyrektor AIP dr inż. Ireneusz Jóźwiak.


„Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu” kolejne spotkanie za nami!

19.04. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Gdy sprawy idą źle, czyli o rozwiązywaniu problemów w biznesie. Zarządzanie ryzykiem w biznesie.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:

 • P. Ewa Cisło - coach/trener
 • P. Marceli Drabek - PDF Risk Management Sp. z o.o.

W spotkaniu udział wzięło 7 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 10.05.br.


Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z zakresu pozyskiwania środków na działalność gospodarczą oraz dotacji.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – Pani Lucyna Sikora - Dyrektor Zespołu ds. Doradztwa i Informacji Funduszu Górnośląskiego S.A.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!


Science Game Jam - robimy planszówki popularnonaukowe!

Lubisz planszówki? Świetnie!

Interesujesz się różnymi dziedzinami nauki? To jeszcze lepiej.

Serdecznie zapraszamy trzyosobowe zespoły na warsztaty Science Game Jam!


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 10. za nami!

10 kwietnia odbyło się przedostatnie, dziesiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 10.: Niebanalna promocja start-upu – skuteczna reklama. Jak być na czasie? Aktualne trendy w biznesie i marketingu.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców, współorganizatorów cyklu:

 • P. Magdalena Balcerzak – Heksagon Sp. z o.o.
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody Przedsiębiorczości

W spotkaniu wzięło udział 30 beneficjentów. Kolejny, ostatni krok, już 24.04. Podczas spotkania wręczone będą certyfikaty udziału w cyklu szkoleń.


„Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu” kolejne spotkanie za nami!

05.04. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Rozwijaj firmę – jak zarobić więcej, zaplanuj wzrost firmy, nowi klienci. Jakich klientów warto przyciągać. Firma wśród konkurencji. Samotna firma. Firma z przyjaciółmi. Rozwój startupu przez networking.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:

 • P. Roman Warkocz – Stowarzyszenie „Narzędziownia”
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu udział wzięło 8 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 19.04.br. Uwaga: dla sumiennych uczestników, na zakończenie cyklu szkoleń czekają certyfikaty.


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 9. za nami!

20 marca odbyło się dziewiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 9.: Skuteczna prezentacja handlowa start-upu. „Pitchuj” jak mistrz – przygotuj się i skutecznie sprzedaj swój pomysł. Przygotowanie 10 minutowej prezentacji swojego biznesu dla inwestora/klienta.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Ewa Cisło – coach
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu wzięło udział 25 beneficjentów. Kolejny, przedostatni, krok w ramach cyklu już 10 kwietnia. Dla sumiennych uczestników czekają certyfikaty, które będą wręczane w trakcie "kroku 10+" 24 kwietnia.


"Start-up dla średniozaawansowanych" - 6. spotkanie za nami!

15.03. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Czy wychodzę na swoje – finanse w firmie: jak przewidywać i planować wydatki, podatki i inne, zarządzanie budżetem firmowym – jak wyceniać swoje usługi, 10 kroków do finansowego bezpieczeństwa w firmie.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel współorganizatora cyklu Pan Marcin Czerwik – PDF Sp. z o.o.

W spotkaniu udział wzięło 10 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 05.04.br


InnoSHARE'18 on the road: Meetups Gliwice za nami!

Fundacja „Polska Innowacyjna” wspólnie z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zorganizowała spotkanie innoSHARE'18 on the road: Meetups Gliwice, które miało na celu spotkanie ludzi, którzy stworzyli lub rozwijają firmy oparte na badaniach, nauce, nowych technologiach czy też doświadczeniach zawodowych.

Fundacja Polska Innowacyjna, inspirator cyklu wydarzeń, podejmuje działania na rzecz uczelni wyższych, przedsiębiorstw, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych łącząc ze sobą świat biznesu i nauki. Głównym celem Fundacji jest, aby Polska stała się jednym z centrów światowego biznesu i innowacji. Misją Fundacji jest rozwijanie przedsiębiorczości młodych Polaków.

Fundacja „Polska Innowacyjna” odpowiadając na potrzeby i sugestie zgłaszane przez uczestników 3. Kongresu innoSHARE zorganizowała 20 spotkań innoSHARE'18 on the road: Meetups, które odbywają się w Polsce i Stanach Zjednoczonych od listopada 2017 roku do maja 2018 roku.

7 marca br. spotkanie odbyło się w siedzibie AIP i CITT Politechniki Śląskiej. Obie jednostki, w imieniu Politechniki Śląskiej, były współorganizatorami. Partnerami wydarzenia w Gliwicach była między innymi „Fundacja KGHM Polska Miedź”, Polish National Agency for Academic Exchange oraz „Technopark” Gliwice.

Spotkanie otworzyli wspólnie p. dr inż. Magdalena Letun-Łątka (dyrektor CITT Politechniki Śląskiej oraz Karol Fill (Event Manager Fundacja „Polska Innowacyjna”).

W trakcie wydarzenia podpisana została intencyjna umowa o współpracy pomiędzy Fundacją „Polska Innowacyjna” i Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej.

Uczestnicy meet-upu jednoznacznie stwierdzili, że należy kontynuować organizację tego typu wydarzeń w Politechnice Śląskiej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu.

Wsparcie pomysłów na innowacyjne rozwiązania ICT i zakładanie startup’ów, udzielane przez akceleratory ATI Pionier i AIM, przy współpracy AIP Politechniki Śląskiej

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PŚ we współpracy z Akceletarotem Technologii Informatycznych Pionier oraz Akceleratorem Inteligentnych Miast zaprasza na spotkanie informacyjne.

 • Chcesz zmienić swój świat?
 • Chcesz tworzyć innowacyjne systemy informa-tyczne, które pomogą rozwiązać realne problemy polskich miast?
 • Chcesz wykorzystać ten potencjał do budowy własnego biznesu – założyć startup, który zagwarantuje Ci możliwość spełniania marzeń?
 • Wiesz jak wiele takich startup’ów przeobraża się w duże, świetnie funkcjonujące firmy?
 • Wiesz, że ich założyciele stają się biznesowymi i/lub technologicznymi guru?
 • Wiesz, że na rynku są inwestorzy gotowi wesprzeć kapitałowo rokujące startup’y lub wykupić je po czasie od założycieli?

Przyjdź na spotkanie w AIP PŚ - 27 marca (wtorek), godz. 15:00!

Akceleratory ATI Pionier i AIM mogą nie tylko sfinansować prace nad ciekawymi pomysłami, ale zorganizować założenie startup’ów i pomóc rozwinąć im skrzydła.

Obowiązują zapisy mailowe na aip@polsl.pl!

ZAPRASZAMY!

"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 8. za nami!

6 marca odbyło się ósme spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Tematem kroku 8. było: Jak sprzedać swój pomysł - budowa grupy wiernych klientów. Pozyskiwanie klientów od podstaw.

Spotkanie poprowadziło 3 wykładowców, przedstawicieli współorganizatorów cyklu:

 • P. Natalia Grabek – Technopark Gliwice
 • P. Marceli Drabek - PDF Risk Managment Sp. z o.o.
 • P. Tomasz Gardian - Ogrody przedsiębiorczości

W spotkaniu wzięło udział 32 beneficjentów. Kolejny krok w ramach cyklu już 20 marca.

Powoli zbliżamy się do końca kolejnej edycji cyklu szkoleń. Pamiętajcie, że poza zdobywaniem wiedzy, umiejętności i kompetencji na stałych uczestników czekają certyfikaty

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - krok 5. za nami!

W miniony czwartek, 01.03. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Budowa efektywnego zespołu. Rozwiązywanie konfliktów – warsztaty i gry. Kreatywność i generowanie pomysłów.

Spotkanie wspólnie prowadziły przedstawicielki współorganizatorów cyklu:

 • P. Ewa Cisło - EC - coaching, szkolenia, terapia
 • P. Katarzyna Kuboś - Technopark Gliwice.

W spotkaniu udział wzięło 12 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już 15.03.br. – dowiecie się ciekawych rzeczy nt. finansów w firmie.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości