Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, utworzone w 2017 roku, jest pozawydziałową jednostką organizacyjną Politechniki Śląskiej, działającą w obszarze promocji i popularyzacji nauki i badań naukowych, przy współpracy podstawowych jednostek organizacyjnych Uczelni oraz ośrodków naukowych w kraju i za granicą.

Centrum ma za zadania prowadzić kompleksowe działania informacyjne w zakresie nauki do odbiorców zewnętrznych, innych niż publikowanie badań naukowych dla odbioru naukowego. Działanie Centrum ma na celu tworzenie korzystnego wizerunku Politechniki Śląskiej i naukowców w niej zatrudnianych, wspiera marketing produktów i technologii naukowych wytwarzanych przez naukowców PŚ oraz służy promocji i popularyzacji szeroko pojętej nauki. W tym celu CPN organizuje i prowadzi wykłady i zajęcia popularno-naukowe, pikniki i festiwale naukowe, konkursy, wystawy, prezentacje itp.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Centrum Edukacji w Mechatronice