Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i radości, samych słonecznych dni oraz sukcesów w życiu prywatnym
i zawodowym.
Pracownicy Centrum Komputerowego
Podstawowym zadaniem CK jest 24-godzinna obsługa potrzeb sieciowych Politechniki Śląskiej, co obejmuje między innymi utrzymanie w ruchu sieci szkieletowej (zarządzanie siecią, konserwacja urządzeń, konfiguracja), zarządzanie adresami IP, utrzymywanie serwerów DNS, utrzymanie uczelnianego serwera WWW, NEWS i poczty elektronicznej. Szczególnie istotne jest również zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania systemów.
 
Z serwerów pocztowych korzysta bezpłatnie ponad 30000 studentów oraz kilka tysięcy pracowników Uczelni, a Serwis Informacyjny WWW Politechniki Śląskiej jest bezcennym źródłem informacji o Uczelni. Pozostałe zadania CK wobec Uczelni to: utrzymanie linii telefonicznego wsparcia technicznego, koordynacja zakupów sprzętu komputerowego i oprogramowania (SELECT), koordynacja podłączania i utrzymania sieci w Domach Studenckich, utrzymanie serwerów baz danych systemu obsługi toku studiów, a także serwerów usług katalogowych i serwera certyfikatów.
 
CK jest również odpowiedzialne za budowę i eksploatację Śląskiej Akademickiej Sieci Komputerowej ŚASK, która służy zdecydowanej większości wyższych uczelni i instytutów naukowych na terenie Górnego Śląska.
 
Centrum Komputerowe należy do samofinansujących się jednostek Politechniki. Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie szeroko pojętych usług internetowych. Szczegóły można znaleźć w ofercie.

Pomoc techniczna dostępna jest całodobowo od poniedziałku do niedzieli pod numerem telefonu: 32 237-15-69, e-mail:  sysoper@polsl.pl 

Wydarzenia
 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Centrum Komputerowe