"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 8. za nami!

6 marca odbyło się ósme spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Tematem kroku 8. było: Jak sprzedać swój pomysł - budowa grupy wiernych klientów. Pozyskiwanie klientów od podstaw.

Spotkanie poprowadziło 3 wykładowców, przedstawicieli współorganizatorów cyklu:

 • P. Natalia Grabek – Technopark Gliwice
 • P. Marceli Drabek - PDF Risk Managment Sp. z o.o.
 • P. Tomasz Gardian - Ogrody przedsiębiorczości

W spotkaniu wzięło udział 32 beneficjentów. Kolejny krok w ramach cyklu już 20 marca.

Powoli zbliżamy się do końca kolejnej edycji cyklu szkoleń. Pamiętajcie, że poza zdobywaniem wiedzy, umiejętności i kompetencji na stałych uczestników czekają certyfikaty

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - krok 7. za nami!

W miniony czwartek, 01.03. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Budowa efektywnego zespołu. Rozwiązywanie konfliktów – warsztaty i gry. Kreatywność i generowanie pomysłów.

Spotkanie wspólnie prowadziły przedstawicielki współorganizatorów cyklu:

 • P. Ewa Cisło - EC - coaching, szkolenia, terapia
 • P. Katarzyna Kuboś - Technopark Gliwice.

W spotkaniu udział wzięło 12 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już 15.03.br. – dowiecie się ciekawych rzeczy nt. finansów w firmie.

innoSHARE'18 on the road MEETUPS Gliwice

7 marca (środa), w godzinach 16:00-20:00 Fundacja „Polska Innowacyjna” wspólnie z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zaprasza na spotkanie innoSHARE'18 on the road: Meetups, które ma na celu spotkanie ludzi, którzy stworzyli lub rozwijają firmy oparte na badaniach, nauce, nowych technologiach czy też doświadczeniach zawodach.

Spotkanie umożliwi znalezienie Partnerów do współpracy biznesowej, naukowej i naukowo-biznesowej, skorzystania z wiedzy i doświadczeń zaproszonych ekspertów i praktyków w zakresie m.in. rozwijania startupów z komponentem badawczo rozwojowym, internacjonalizacji nauki i biznesu, komercjalizacji badań, ochrony wytworzonej własności intelektualnej, współpracy młodych naukowców z firmami, szukania alternatywnej drogi finansowania badań w ramach doktoratu oraz rozwoju swoich pomysłów oraz zapoznania się z przedstawicielami Fundacji „Polska Innowacyjna” i nawiązanie współpracy.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie AIP i CITT - Gliwice, ul. Banacha 7.

Wstęp wolny!

Szczegółowy program oraz rejestracja na wydarzenie.

"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 7. za nami!

20 lutego odbyło się siódme spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.Tematem kroku 7. było: Badanie rynku i konkurencji.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Jacek Kotra – Technopark Gliwice
 • P. Janusz Mendera – Zamek Cieszyn, Spec.

W spotkaniu wzięło udział 34 beneficjentów. Kolejny krok w ramach cyklu już 6 marca.

Zapraszamy, certyfikaty dla sumiennych czekają.

"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 6. za nami!

23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie”.

Temat kroku 6.: Success story – spotkanie z przedsiębiorcami: propaganda sukcesu, wiedza, że warto i można, dalsze kroki podpowiedzą jak osiągnąć sukces.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Judyta Grzebniewska – Akcelerator Technologiczny Gliwice
 • P. Magdalena Balcerzak – Heksagon Sp. z o.o.

W spotkaniu zaprezentowały się 4 firmy:

W spotkaniu, pomimo sesji egzaminacyjnej, wzięło udział kilkunastu beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już w nowym semestrze, planowo 20.02.

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - 4. spotkanie za nami!

Wczoraj, 16.01., odbyło się czwarte spotkanie w ramach cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Mądry szef! Odkryj i poznaj swoje mocne strony. Samoświadomość, ja jako szef - diagnoza swoich mocnych stron oraz obszarów rozwojowych. Profil osobowości a sztuka komunikacji.

Spotkanie wspólnie prowadziły przedstawicielki współorganizatorów cyklu P. Magdalena Balcerzak (Heksagon Sp. z o.o.) oraz P. Aleksandra Holewa – Trener biznesu, coach.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się (ze względu na zbliżającą się sesję) dopiero 01.03.br. Mamy nadzieję, że przez ten czas zapał nie opuści naszych beneficjentów.„Roving Seminars” w Politechnice Śląskiej

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w cyklu międzynarodowych seminariów eksperckich tzw. „Roving Seminars” poświęconych ochronie własności intelektualnej za granicą, które odbędą się na trzech, wybranych polskich uczelniach w Krakowie, Gliwicach i we Wrocławiu.

Politechnika Śląska jest współorganizatorem przedsięwzięcia, które odbędzie się w dniu 24 stycznia 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach (ul. Konarskiego 18a) sala „A”.

Cyklem międzynarodowych konferencji w Krakowie, Gliwicach i we Wrocławiu Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej inauguruje szczególny jubileusz – 100. rocznicę ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej, jak również utworzenia dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Urzędu Patentowego. Obchody jubileuszu zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przyjdź i spotkaj się z międzynarodowymi ekspertami! Skorzystaj z doświadczeń ekspertów Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) i UPRP! Zdobądź wiedzę o globalnych systemach i globalnych bazach danych własności intelektualnej! Zapoznaj się ze strategią ochrony marki i ochrony patentowej! Dowiedz się więcej nt. alternatywnych metod rozstrzygania sporów oraz ochrony własności intelektualnej za granicą! Poznaj główne założenia i planowane zmiany!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski oraz z języka polskiego na język angielski.

Udział w seminariach jest bezpłatny. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje oraz wymagana rejestracja on-line.

Sponsorem wydarzenia jest Grupa Azoty Puławy

Koordynator organizacyjny z ramienia Politechniki Śląskiej: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej dr inż. Ireneusz Jóźwiak (dyr. AIP Politechniki Śląskiej) ireneusz.jozwiak@polsl.pl, tel. 32/ 237 19 85

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 5. za nami!

9 stycznia odbyło się piąte spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.

Temat kroku 5.: Skąd pozyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Dotacje i pożyczki na start, działalność funduszy zalążkowych.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Judyta Grzebniewska – Akcelerator Technologiczny Gliwice
 • P. Lucyna Sikora – Fundusz Górnośląski S.A.

W spotkaniu wzięło udział 39 beneficjentów. Zapraszamy na kolejne spotkanie 23.01, a poznacie swoich trochę starszych kolegów, którzy już działają - Success story.


"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - 3. spotkanie za nami!

Wczoraj, 04.01., odbyło się pierwsze w Nowym Roku, trzecie w ramach cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” spotkanie pod tytułem: Moja firma już działa! Prawne aspekty działalności.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu, nasi Eksperci – adwokat P. Maciej Surowiec i P. Janusz Mendera.

W spotkaniu udział wzięło dziesięciu beneficjentów. Nadal prowadzimy nabór na cykl szkoleń, zapraszamy do zgłaszania się na aip@polsl.pl.

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 4. za nami!

19 grudnia odbyło się czwarte spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Tematem kroku 4. były: Księgowość i kadry w firmie.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Janusz Mendera
 • P. Marcin Czerwik

W spotkaniu wzięło udział 45 beneficjentów.

Było to ostatnie w tym roku spotkanie w ramach szkoleń w AIP. Zapraszamy do udziału w kolejnych, już w roku 2018!

Strefa start-upów w AIP!

Już prawie dwa miesiące nasi Beneficjenci szkolą się w ramach cykli szkoleń „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” i „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”.

Nadal można zapisać się na spotkania, dla każdego znajdzie się miejsce.

Relację wykonaną przez Telewizję Internetową Politechniki Śląskiej z inauguracji cykli szkoleń można znaleźć tutaj.

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - 2. spotkanie za nami!

W miniony czwartek, 14.12., odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Organizacja czasu i miejsca pracy.

Spotkanie wspólnie prowadzili nasi Eksperci – P. Ewa Cisło i P. Janusz Mendera.

W spotkaniu udział wzięło kilkunastu beneficjentów. Nadal prowadzimy nabór na cykl szkoleń, zapraszamy do zgłaszania się.

Kolejne porozumienie o współpracy podpisane!

14.12., w miniony czwartek, w siedzibie AIP, podpisane zostało porozumienie o współpracy z firmą Spec Mendera Janusz.

Porozumienie podpisali P. Janusz Mendera oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

Pan Janusz Mendera jest wieloletnim Ekspertem AIP.

Jesień w AIP za nami!

W ramach „Jesieni w AIP” w dniu 13.12.br. odbyło się kolejne spotkanie, skierowane do pracowników naukowych oraz studentów planujących lub rozpoczynających działalność gospodarczą w oparciu o sprawdzone narzędzia programistyczne.

Spotkanie pt. „Profesjonalne narzędzia dostępne dla akademickich firm start-up / spin-off. Matlab i Simulink w tworzeniu wartości dodanej w biznesie” poprowadził P. Marcin Piwowarczyk z firmy Oprogramowanie Naukowo-Techniczne Sp. z o.o.

Tematyką spotkania były:

 • wyzwania dla młodego przedsiębiorcy,
 • MATLAB i Simulink – najważniejsze obszary wsparcia,
 • metodyka pracy Model Based Design,
 • wsparcie firmy MathWorks oraz ONT dla start-upów.

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 3. za nami!

5 grudnia odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.

Tematem kroku 3. było „Uwarunkowania podjęcia działalności budowlanej. Ograniczanie ryzyka przy prowadzeniu firmy".

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Maciej Surowiec - Adwokat
 • P. Marceli Drabek - Prezes Zarządu PDF Risk Management Sp. z o.o.

W spotkaniu wzięło udział 56 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu, jeszcze przed Świętami już 19.12.Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach „Jesieni w AIP” skierowane do pracowników naukowych oraz studentów planujących lub rozpoczynających działalność gospodarczą w oparciu o sprawdzone narzędzia programistyczne.

Podczas spotkania reprezentująca w Polsce producenta oprogramowania MATLAB® i Simulink® firma MathWorks, zaprezentuje najnowsze kierunki rozwoju, przedstawi wyzwania przed jakimi stoją firmy startup’owe oraz zaprezentuje success stories użytkowników MATLABa i Simulinka.

Agenda:

 • Wyzwania dla młodego przedsiębiorcy.
 • MATLAB i Simulink – najważniejsze obszary wsparcia.
 • Metodyka pracy Model Based Design.
 • Wsparcie firmy MathWorks i ONT dla start-up’ów.

W trakcie spotkania zostaną omówione i poparte przykładami możliwości wykorzystania środowiska MATLAB i Simulink ze szczególnym uwzględnieniem korzyści, jakie mogą przynieść młodym firmom technologicznym. Wiarygodne i efektywne narzędzia pracy są kluczowe dla ich rozwoju i ugruntowania swojej pozycji na rynku. Oprogramowanie stworzone dzięki wiedzy i doświadczeniu firmy MathWorks ma zastosowanie w szerokim zakresie i w wielu dziedzinach, od przetwarzania sygnałów czy obrazów, przez projektowanie systemów komunikacji i układów FPGA, aż po mechatronikę czy inżynierię finansową. Wykorzystanie tych narzędzi pozwala poprawić efektywność operacyjną oraz budować przewagę konkurencyjną. Przedstawiona zostanie również oferta specjalna dla młodych firm technologicznych.

Na spotkanie obowiązują zgłoszenia!

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o przesłanie na adres aip@polsl.pl maila zawierającego imię, nazwisko oraz Wydział (na którym studiują lub ukończony Wydział).

„Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pierwsze spotkanie za nami!

30 listopada, w miniony czwartek, odbył się pierwszy „krok” cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Prezentacja pomysłów własnych uczestników. Propozycje pomysłów dla osób zainteresowanych, success story – spotkanie z przedsiębiorcami.

Spotkanie prowadził przedstawiciel współorganizatorów cyklu: Michał Wekko (punk team), Ireneusz Jóźwiak (AIP) oraz gościnnie p. Michał Szpor (Fundacja Do). W spotkaniu udział wzięło 15 beneficjentów z 24 zgłoszonych.

Zaprezentowano 8 pomysłów, które wstępnie zostały przedyskutowane. Eksperci wyróżnili 2 wystąpienia, które zostały nagrodzone. Wyróżnieni Beneficjenci otrzymali książkę autorstwa p. Fryderyka Karzełka - Prezesa Grupy Polskie Doradztwo Finansowe Sp. z o.o.

Kolejne porozumienie o współpracy podpisane!

30.11., w miniony czwartek, w siedzibie AIP, podpisane zostało porozumienie o współpracy z Fundacją DO. Fundacja zajmuje się organizacją spotkań dotyczącym przedsiębiorczości, jest to zespół osób, będących konsultantami i facylitatorami pracy grupowej.

Porozumienie podpisali P. Michał Szpor – Członek Zarządu Fundacji oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak.

W ramach tego porozumienia p. Michał Szpor stał się kolejnym Ekspertem AIP.

Kolejne spotkanie w ramach "Jesieni w AIP" za nami!

W minioną środę, 29.11., odbyło się kolejne wydarzenie w ramach „Jesieni w AIP”. Tym razem nasi Beneficjenci wzięli udział w spotkaniu zatytułowanym „Google Internetowe Rewolucje w AIP!” z P. Kamilem Hatko – doradcą w projekcie „Google Internetowe Rewolucje”.

W spotkaniu wzięło udział kilkunastu Beneficjentów AIP, jak również przedstawiciele Wydziałów i Biura Promocji Politechniki Śląskiej. Podczas spotkania omówiono między innymi obecność biznesu w sieci, widoczności w wyszukiwarce Google i wynikach lokalnych, pozyskiwaniu klientów poprzez reklamę online, a także o możliwościach dalszej edukacji w tym zakresie.

P. Kamil Hatko jest również Ekspertem AIP. Zapraszamy do zgłaszania chęci konsultacji w tym zakresie bezpośrednio do AIP, niezwłocznie umówimy spotkanie:

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 2. za nami!

21 listopada odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.

Tematem kroku drugiego było "Tworzenie modeli biznesowych".

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Katarzyna Kuboś - Park Naukowo-Technologiczny "Technopark"
 • P. Roman Warkocz - Stowarzyszenie "Narzędziownia"

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu już 05.12.


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 1. za nami!

7 listopada odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Krok 1. obejmował następujące tematy:

 • Pierwsze kroki w biznesie.
 • Czy warto prowadzić swój biznes?
 • Jedna firma, jeden właściciel, wiele ról do spełnienia, czyli zarządzanie startującym biznesem.

Spotkanie poprowadziło 4 wykładowców:

 • P. Ewa Cisło - Coach/Trener
 • P. Marceli Drabek - Prezes Zarządu PDF Risk Management Sp. z o.o.
 • P. Fryderyk Karzełek – Prezes Zarządu Grupy PDF Sp. z o.o.
 • P. Janusz Mendera – Klub Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn.

W spotkaniu wzięło udział 70 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu już 21.11.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości