Wiosna w AIP!

Zapraszamy na indywidualne konsultacje z zakresu pozyskiwania środków na działalność gospodarczą oraz dotacji.

Konsultacje prowadzi Ekspert AIP – Pani Lucyna Sikora - Dyrektor Zespołu ds. Doradztwa i Informacji Funduszu Górnośląskiego S.A.

Obowiązują zapisy na aip@polsl.pl Liczba miejsc ograniczona!


Science Game Jam - robimy planszówki popularnonaukowe!

Lubisz planszówki? Świetnie!

Interesujesz się różnymi dziedzinami nauki? To jeszcze lepiej.

Serdecznie zapraszamy trzyosobowe zespoły na warsztaty Science Game Jam!


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 10. za nami!

10 kwietnia odbyło się przedostatnie, dziesiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 10.: Niebanalna promocja start-upu – skuteczna reklama. Jak być na czasie? Aktualne trendy w biznesie i marketingu.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców, współorganizatorów cyklu:

 • P. Magdalena Balcerzak – Heksagon Sp. z o.o.
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody Przedsiębiorczości

W spotkaniu wzięło udział 30 beneficjentów. Kolejny, ostatni krok, już 24.04. Podczas spotkania wręczone będą certyfikaty udziału w cyklu szkoleń.


„Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu” kolejne spotkanie za nami!

05.04. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Rozwijaj firmę – jak zarobić więcej, zaplanuj wzrost firmy, nowi klienci. Jakich klientów warto przyciągać. Firma wśród konkurencji. Samotna firma. Firma z przyjaciółmi. Rozwój startupu przez networking.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu:

 • P. Roman Warkocz – Stowarzyszenie „Narzędziownia”
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu udział wzięło 8 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 19.04.br. Uwaga: dla sumiennych uczestników, na zakończenie cyklu szkoleń czekają certyfikaty.


„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 9. za nami!

20 marca odbyło się dziewiąte już spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Temat kroku 9.: Skuteczna prezentacja handlowa start-upu. „Pitchuj” jak mistrz – przygotuj się i skutecznie sprzedaj swój pomysł. Przygotowanie 10 minutowej prezentacji swojego biznesu dla inwestora/klienta.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Ewa Cisło – coach
 • P. Tomasz Gardian – Ogrody przedsiębiorczości.

W spotkaniu wzięło udział 25 beneficjentów. Kolejny, przedostatni, krok w ramach cyklu już 10 kwietnia. Dla sumiennych uczestników czekają certyfikaty, które będą wręczane w trakcie "kroku 10+" 24 kwietnia.


"Start-up dla średniozaawansowanych" - 6. spotkanie za nami!

15.03. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Czy wychodzę na swoje – finanse w firmie: jak przewidywać i planować wydatki, podatki i inne, zarządzanie budżetem firmowym – jak wyceniać swoje usługi, 10 kroków do finansowego bezpieczeństwa w firmie.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel współorganizatora cyklu Pan Marcin Czerwik – PDF Sp. z o.o.

W spotkaniu udział wzięło 10 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się 05.04.br


InnoSHARE'18 on the road: Meetups Gliwice za nami!

Fundacja „Polska Innowacyjna” wspólnie z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zorganizowała spotkanie innoSHARE'18 on the road: Meetups Gliwice, które miało na celu spotkanie ludzi, którzy stworzyli lub rozwijają firmy oparte na badaniach, nauce, nowych technologiach czy też doświadczeniach zawodowych.

Fundacja Polska Innowacyjna, inspirator cyklu wydarzeń, podejmuje działania na rzecz uczelni wyższych, przedsiębiorstw, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych łącząc ze sobą świat biznesu i nauki. Głównym celem Fundacji jest, aby Polska stała się jednym z centrów światowego biznesu i innowacji. Misją Fundacji jest rozwijanie przedsiębiorczości młodych Polaków.

Fundacja „Polska Innowacyjna” odpowiadając na potrzeby i sugestie zgłaszane przez uczestników 3. Kongresu innoSHARE zorganizowała 20 spotkań innoSHARE'18 on the road: Meetups, które odbywają się w Polsce i Stanach Zjednoczonych od listopada 2017 roku do maja 2018 roku.

7 marca br. spotkanie odbyło się w siedzibie AIP i CITT Politechniki Śląskiej. Obie jednostki, w imieniu Politechniki Śląskiej, były współorganizatorami. Partnerami wydarzenia w Gliwicach była między innymi „Fundacja KGHM Polska Miedź”, Polish National Agency for Academic Exchange oraz „Technopark” Gliwice.

Spotkanie otworzyli wspólnie p. dr inż. Magdalena Letun-Łątka (dyrektor CITT Politechniki Śląskiej oraz Karol Fill (Event Manager Fundacja „Polska Innowacyjna”).

W trakcie wydarzenia podpisana została intencyjna umowa o współpracy pomiędzy Fundacją „Polska Innowacyjna” i Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej.

Uczestnicy meet-upu jednoznacznie stwierdzili, że należy kontynuować organizację tego typu wydarzeń w Politechnice Śląskiej.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu.

Wsparcie pomysłów na innowacyjne rozwiązania ICT i zakładanie startup’ów, udzielane przez akceleratory ATI Pionier i AIM, przy współpracy AIP Politechniki Śląskiej

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości PŚ we współpracy z Akceletarotem Technologii Informatycznych Pionier oraz Akceleratorem Inteligentnych Miast zaprasza na spotkanie informacyjne.

 • Chcesz zmienić swój świat?
 • Chcesz tworzyć innowacyjne systemy informa-tyczne, które pomogą rozwiązać realne problemy polskich miast?
 • Chcesz wykorzystać ten potencjał do budowy własnego biznesu – założyć startup, który zagwarantuje Ci możliwość spełniania marzeń?
 • Wiesz jak wiele takich startup’ów przeobraża się w duże, świetnie funkcjonujące firmy?
 • Wiesz, że ich założyciele stają się biznesowymi i/lub technologicznymi guru?
 • Wiesz, że na rynku są inwestorzy gotowi wesprzeć kapitałowo rokujące startup’y lub wykupić je po czasie od założycieli?

Przyjdź na spotkanie w AIP PŚ - 27 marca (wtorek), godz. 15:00!

Akceleratory ATI Pionier i AIM mogą nie tylko sfinansować prace nad ciekawymi pomysłami, ale zorganizować założenie startup’ów i pomóc rozwinąć im skrzydła.

Obowiązują zapisy mailowe na aip@polsl.pl!

ZAPRASZAMY!

"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 8. za nami!

6 marca odbyło się ósme spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Tematem kroku 8. było: Jak sprzedać swój pomysł - budowa grupy wiernych klientów. Pozyskiwanie klientów od podstaw.

Spotkanie poprowadziło 3 wykładowców, przedstawicieli współorganizatorów cyklu:

 • P. Natalia Grabek – Technopark Gliwice
 • P. Marceli Drabek - PDF Risk Managment Sp. z o.o.
 • P. Tomasz Gardian - Ogrody przedsiębiorczości

W spotkaniu wzięło udział 32 beneficjentów. Kolejny krok w ramach cyklu już 20 marca.

Powoli zbliżamy się do końca kolejnej edycji cyklu szkoleń. Pamiętajcie, że poza zdobywaniem wiedzy, umiejętności i kompetencji na stałych uczestników czekają certyfikaty

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - krok 7. za nami!

W miniony czwartek, 01.03. odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" pod tytułem: Budowa efektywnego zespołu. Rozwiązywanie konfliktów – warsztaty i gry. Kreatywność i generowanie pomysłów.

Spotkanie wspólnie prowadziły przedstawicielki współorganizatorów cyklu:

 • P. Ewa Cisło - EC - coaching, szkolenia, terapia
 • P. Katarzyna Kuboś - Technopark Gliwice.

W spotkaniu udział wzięło 12 beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już 15.03.br. – dowiecie się ciekawych rzeczy nt. finansów w firmie.

innoSHARE'18 on the road MEETUPS Gliwice

7 marca (środa), w godzinach 16:00-20:00 Fundacja „Polska Innowacyjna” wspólnie z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zaprasza na spotkanie innoSHARE'18 on the road: Meetups, które ma na celu spotkanie ludzi, którzy stworzyli lub rozwijają firmy oparte na badaniach, nauce, nowych technologiach czy też doświadczeniach zawodach.

Spotkanie umożliwi znalezienie Partnerów do współpracy biznesowej, naukowej i naukowo-biznesowej, skorzystania z wiedzy i doświadczeń zaproszonych ekspertów i praktyków w zakresie m.in. rozwijania startupów z komponentem badawczo rozwojowym, internacjonalizacji nauki i biznesu, komercjalizacji badań, ochrony wytworzonej własności intelektualnej, współpracy młodych naukowców z firmami, szukania alternatywnej drogi finansowania badań w ramach doktoratu oraz rozwoju swoich pomysłów oraz zapoznania się z przedstawicielami Fundacji „Polska Innowacyjna” i nawiązanie współpracy.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie AIP i CITT - Gliwice, ul. Banacha 7.

Wstęp wolny!

Szczegółowy program oraz rejestracja na wydarzenie.

"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 7. za nami!

20 lutego odbyło się siódme spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.Tematem kroku 7. było: Badanie rynku i konkurencji.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Jacek Kotra – Technopark Gliwice
 • P. Janusz Mendera – Zamek Cieszyn, Spec.

W spotkaniu wzięło udział 34 beneficjentów. Kolejny krok w ramach cyklu już 6 marca.

Zapraszamy, certyfikaty dla sumiennych czekają.

"Start-up dla początkujących - 10+ kroków do sukcesu w start-upie" - krok 6. za nami!

23 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie”.

Temat kroku 6.: Success story – spotkanie z przedsiębiorcami: propaganda sukcesu, wiedza, że warto i można, dalsze kroki podpowiedzą jak osiągnąć sukces.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Judyta Grzebniewska – Akcelerator Technologiczny Gliwice
 • P. Magdalena Balcerzak – Heksagon Sp. z o.o.

W spotkaniu zaprezentowały się 4 firmy:

W spotkaniu, pomimo sesji egzaminacyjnej, wzięło udział kilkunastu beneficjentów. Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się już w nowym semestrze, planowo 20.02.

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - 4. spotkanie za nami!

Wczoraj, 16.01., odbyło się czwarte spotkanie w ramach cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Mądry szef! Odkryj i poznaj swoje mocne strony. Samoświadomość, ja jako szef - diagnoza swoich mocnych stron oraz obszarów rozwojowych. Profil osobowości a sztuka komunikacji.

Spotkanie wspólnie prowadziły przedstawicielki współorganizatorów cyklu P. Magdalena Balcerzak (Heksagon Sp. z o.o.) oraz P. Aleksandra Holewa – Trener biznesu, coach.

Kolejne spotkanie w ramach cyklu odbędzie się (ze względu na zbliżającą się sesję) dopiero 01.03.br. Mamy nadzieję, że przez ten czas zapał nie opuści naszych beneficjentów.„Roving Seminars” w Politechnice Śląskiej

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w cyklu międzynarodowych seminariów eksperckich tzw. „Roving Seminars” poświęconych ochronie własności intelektualnej za granicą, które odbędą się na trzech, wybranych polskich uczelniach w Krakowie, Gliwicach i we Wrocławiu.

Politechnika Śląska jest współorganizatorem przedsięwzięcia, które odbędzie się w dniu 24 stycznia 2018 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach (ul. Konarskiego 18a) sala „A”.

Cyklem międzynarodowych konferencji w Krakowie, Gliwicach i we Wrocławiu Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej inauguruje szczególny jubileusz – 100. rocznicę ustanowienia na ziemiach polskich systemu ochrony własności przemysłowej, jak również utworzenia dekretem Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Urzędu Patentowego. Obchody jubileuszu zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przyjdź i spotkaj się z międzynarodowymi ekspertami! Skorzystaj z doświadczeń ekspertów Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) i UPRP! Zdobądź wiedzę o globalnych systemach i globalnych bazach danych własności intelektualnej! Zapoznaj się ze strategią ochrony marki i ochrony patentowej! Dowiedz się więcej nt. alternatywnych metod rozstrzygania sporów oraz ochrony własności intelektualnej za granicą! Poznaj główne założenia i planowane zmiany!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na język polski oraz z języka polskiego na język angielski.

Udział w seminariach jest bezpłatny. Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje oraz wymagana rejestracja on-line.

Sponsorem wydarzenia jest Grupa Azoty Puławy

Koordynator organizacyjny z ramienia Politechniki Śląskiej: Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej dr inż. Ireneusz Jóźwiak (dyr. AIP Politechniki Śląskiej) ireneusz.jozwiak@polsl.pl, tel. 32/ 237 19 85

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 5. za nami!

9 stycznia odbyło się piąte spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”.

Temat kroku 5.: Skąd pozyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Dotacje i pożyczki na start, działalność funduszy zalążkowych.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Judyta Grzebniewska – Akcelerator Technologiczny Gliwice
 • P. Lucyna Sikora – Fundusz Górnośląski S.A.

W spotkaniu wzięło udział 39 beneficjentów. Zapraszamy na kolejne spotkanie 23.01, a poznacie swoich trochę starszych kolegów, którzy już działają - Success story.


"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - 3. spotkanie za nami!

Wczoraj, 04.01., odbyło się pierwsze w Nowym Roku, trzecie w ramach cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” spotkanie pod tytułem: Moja firma już działa! Prawne aspekty działalności.

Spotkanie wspólnie prowadzili przedstawiciele współorganizatorów cyklu, nasi Eksperci – adwokat P. Maciej Surowiec i P. Janusz Mendera.

W spotkaniu udział wzięło dziesięciu beneficjentów. Nadal prowadzimy nabór na cykl szkoleń, zapraszamy do zgłaszania się na aip@polsl.pl.

„Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” krok 4. za nami!

19 grudnia odbyło się czwarte spotkanie z cyklu „Start-up dla początkujących”. Tematem kroku 4. były: Księgowość i kadry w firmie.

Spotkanie poprowadziło 2 wykładowców:

 • P. Janusz Mendera
 • P. Marcin Czerwik

W spotkaniu wzięło udział 45 beneficjentów.

Było to ostatnie w tym roku spotkanie w ramach szkoleń w AIP. Zapraszamy do udziału w kolejnych, już w roku 2018!

Strefa start-upów w AIP!

Już prawie dwa miesiące nasi Beneficjenci szkolą się w ramach cykli szkoleń „Start-up dla początkujących – 10+ kroków do sukcesu w start-upie” i „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu”.

Nadal można zapisać się na spotkania, dla każdego znajdzie się miejsce.

Relację wykonaną przez Telewizję Internetową Politechniki Śląskiej z inauguracji cykli szkoleń można znaleźć tutaj.

"Start-up dla średniozaawansowanych - realizacja swojego pomysłu" - 2. spotkanie za nami!

W miniony czwartek, 14.12., odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu szkoleń „Start-up dla średniozaawansowanych – realizacja swojego pomysłu” pod tytułem: Organizacja czasu i miejsca pracy.

Spotkanie wspólnie prowadzili nasi Eksperci – P. Ewa Cisło i P. Janusz Mendera.

W spotkaniu udział wzięło kilkunastu beneficjentów. Nadal prowadzimy nabór na cykl szkoleń, zapraszamy do zgłaszania się.

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości