Ósme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Ósme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami! Szkolenie pt. "Skuteczna prezentacja handlowa start-upu" poprowadził Pan Tomasz Gardian z Ogrodów Przedsiębiorczości. Krok 8. miał formę bardziej warsztatową niż wykładową, tym razem także nasi Beneficjenci brali czynny udział w spotkaniu, ćwicząc prezentowanie swoich pomysłów. W szkoleniu uczestniczyło Ich tym razem 27. Już tylko dwa "kroki" do końca. Na ostatnim spotkaniu w dniu 21 marca wręczymy uroczyście certyfikaty ukończenia cyklu szkoleń, przewidujemy również niespodziankę dla "stałych bywalców".Siódme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Siódme spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami! Szkolenie pt. "Skąd pozyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej? Dotacje i pożyczki na start." poprowadziła Pani Sylwia Antoszczak ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Spotkanie spotkało się z mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem ze strony osób deklarujących chęć uczestnictwa w cyklu, ale mamy nadzieję, że to ze względu na okres sesyjny. Uczestniczyło w nim 26 Beneficjentów. Jesteśmy przekonani, że w kolejnym spotkaniu będzie ich więcej! Pamiętajcie o warunkach uzyskania certyfikatu. Jest na to duża szansa. Masz wątpliwość, skontaktuj się z nami.Uaktualniony poradnik dla Beneficjentów AIP "Mam pomysł, mam firmę"!

Zgodnie z tradycją poradnik został uaktualniony przez Eksperta AIP p. Annę Kańską-Górniak (na dzień 31.12.2016r.), w którym zawarte są następujące informacje:


Jak zacząć?, Analiza pomysłu, Wymyśl nazwę firmy i określ zakres działalności, Biznes plan, Urząd miasta lub gminy - ogłaszasz, że jesteś przedsiębiorcą, Urząd Statystyczny - nadaje REGON, Urząd Skarbowy - dostajesz NIP, Zainwestuj w firmową pieczątkę, Wybierasz formę opodatkowania, ZUS - zgłaszasz się, by płacić składki, Państwowa Inspekcja Pracy i SANEPID - powiadom ich o sobie, Nie zapomnij o zezwoleniach lub koncesjach, Bank - zakładasz konto firmowe, Kasa fiskalna, Kilka praktycznych uwag na początek, Skąd uzyskać fundusze na rozruch i rozwój firmy?, Zwolnienie z pełnych składek ZUS, Podatek na zasadach ogólnych, VAT, Podatek zryczałtowany - podatek od przychodów ewidencjonowanych, Podatek w formie karty podatkowej, Podatek liniowy, Umowa o pracę, Umowa o dzieło, Umowa zlecenie, Jaki podatek? Podsumowanie.


Poradnik dostępny jest w AIP Politechniki Śląskiej i służy jako przewodnik dla osób, które chcą rozszerzyć swoją wiedzę na temat rozpoczynania działalności gospodarczej. Zapraszamy!!!

W celu poszerzenia swojej wiedzy tradycyjnie zapraszamy na konsultacje z ekspertami AIP w szerokim zakresie tematycznym

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
 • Konsultacje prawne
 • Konsultacje z tworzenia biznes planu
 • Konsultacje z zakresu marketingu
 • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

"AIP Politechniki Śląskiej opanowane przez Beneficjentów"!

W miniony wtorek 17.01., AIP zostało opanowane przez Beneficjentów. Odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Start-up dla początkujących” – krok 6. „Success story – spotkanie z przedsiębiorcami” oraz konsultacje z zakresu zakładania działalności gospodarczej z P. Januszem Menderą z Klubu Przedsiębiorcy w Cieszynie oraz pozyskiwania środków na działalność z P. Lucyną Sikorą z Funduszu Górnośląskiego. W konsultacjach uczestniczyło 7 Beneficjentów.


Z kolei w "Kroku 6" wzięło udział tym razem 29 osób. Spotkanie miało na celu zaznajomienie uczestników z tematyką praktycznych aspektów prowadzenia działalności gospodarczej. Gośćmi spotkania byli przedsiębiorcy z następujących firm: Fractal Soft – firma inkubowana w AIP, „Szkwadrat” Szymon Szklarski, Service System Krzysztof Zyska, P.U.H. , Iron Trans Dawid Bobowski – firmy ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej oraz punk team Sp. z o.o. – nowy partner AIP. W trakcie spotkania nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy z punk team. Spotkanie prowadzili P. Aleksandra Lein ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Dyrektor AIP – dr inż. Ireneusz Jóźwiak. Kolejny krok już 31.01!

„To miejsce w AIP Politechniki Śląskiej czeka na Ciebie!”

Jesteś naszym beneficjentem (studentem, doktorantem, absolwentem do 12 miesięcy od ukończenia studiów) zapraszamy do skorzystania z naszej oferty inkubacji!

Jeżeli prowadzisz, zamierzasz założyć działalność gospodarczą, realizujesz projekt, własny pomysł samodzielnie lub w gronie przyjaciół ….

jest przygotowane dla Ciebie, za niewielką opłatą, miejsce w Studenckim Biurze Przedsiębiorczości.


Zapewniamy:

 • pomieszczenie, w którym firma otrzyma powierzchnię biurową z podstawowym wyposażeniem w "Studenckim Biurze Przedsiębiorczości",
 • dostęp do urządzeń biurowych, telefonu i faksu, łącza internetowego,
 • porady biznesowe ekspertów,
 • pomoc księgową w prowadzeniu dokumentacji firmy,
 • działalność pod adresem i patronatem AIP Politechniki Śląskiej
 • a od bieżącego roku akademickiego także:

 • Prowadzenie księgowości firmy w indywidualnie ustalonym zakresie.

Szczegółowe informacje na temat inkubacji uzyskacie na stronie internetowej www.aip.polsl.pl.

Najlepiej jednak przyjdź do nas (Gliwice, ul. Banacha 7) i porozmawiaj, a znajdziemy najlepszą opcję dla Ciebie i przeprowadzimy „bezboleśnie” przez procedurę inkubacji.


Piąte szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt. ”Jak sprzedać swój pomysł – budowa grupy wiernych klientów” poprowadził Pan Tomasz Gardian z Ogrodów Przedsiębiorczości.
Spotkanie spotkało się z mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem ze strony osób deklarujących chęć uczestnictwa w cyklu, ale mamy nadzieję, że to ze względu na okres ponoworoczny. Uczestniczyło w nim 27 Beneficjentów. Mamy nadzieję, że w kolejnym spotkaniu sala zapełni się, zwłaszcza, że w "Kroku 6" zaprezentujemy firmy, również z AIP, które osiągnęły sukces w swej działalności!
Czwarte szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt. ”Konkurencja – badanie rynku, stworzenie oferty sprzedażowej: rodzaje konkurencji, analiza konkurencji krok po kroku” poprowadziła Pani Magdalena Balcerzak ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Spotkanie spotkało się z nieco mniejszym niż zazwyczaj zainteresowaniem ze strony osób deklarujących chęć uczestnictwa w cyklu, ale mamy nadzieję, że to ze względu na okres przedświąteczny. Uczestniczyło w nim 32 Beneficjentów. Jesteśmy przekonani, że w kolejnym spotkaniu frekwencja będzie dużo lepsza!


"Kreowanie pomysłów na biznes"

Drugie spotkanie z cyklu "Jesień w AIP" za nami!

Wczoraj, w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się szkolenie współorganizowane z AIP o. Śląsk, które poprowadził P. Michał Kucharski, Dyrektor AIP o. Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

Spotkanie zatytułowane "Kreowanie pomysłów na biznes", odbyło się w kameralnej atmosferze, w obecności kilkunastu osób. Uczestnicy dowiedzieli się jak szukać potrzeb i nisz na rynku, skąd wziąć pomysł na biznes oraz jak generować pomysły biznesowe w oparciu o niestandardowe modele Business Model Canvas. Spotkanie zakończyło się rozpatrywaniem indywidualnych problemów wraz z dyskusją.

Panu Michałowi Kucharskiemu bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

Naszym Beneficjentom bardzo dziękujemy za udział! Cieszymy się, że niektóre osoby odwiedzają nas po raz kolejny!

I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP!!!

Trzecie szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt. "Księgowość i kadry w firmie: rachunkowość w małej firmie, rozliczenia z US i ZUS, opodatkowanie osób prowadzących działalność gospodarczą, formy zatrudnienia, obowiązki związane z zatrudnianiem pracowników” poprowadzili: Pani Bożena Mnich, Pan Janusz Mendera z Klubu Przedsiębiorcy w Zamku Cieszyn oraz Pan Grzegorz Rączka ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej. Uczestniczyło w nim ponad 40 beneficjentów! Oby tak dalej!

Dla osób zainteresowanych zostało jeszcze kilka miejsc, czekamy na zgłoszenia na aip@polsl.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz wydziału, na którym studiujecie/który ukończyliście.


"Kreowanie pomysłów na biznes"- szkolenie!

Jesień w AIP Politechniki Śląskiej!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Fundacja AIP o. Śląsk zapraszają na szkolenie w ramach "Jesieni w AIP": Kreowanie pomysłów na biznes.

Program:

 • Jak szukać potrzeb i nisz na rynku?
 • Skąd wziąć pomysł na biznes?
 • Jak przekuć pasję w biznes?
 • Jakie instytucje otoczenia biznesu wspomagają rozwój startupów?
 • O sposobach finansowania startupów.
 • O generowaniu pomysłów biznesowych w oparciu o niestandardowe modele Business Model Canvas.
 • Czym jest Strategia Błękitnego Oceanu?

Spotkanie odbędzie się we wtorek 13.12.br o godz. 14:00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Michał Kucharski - Dyrektor AIP Śląsk ds. Wiedzy i Społeczności.

Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.
Zapraszamy!

Program współpracy Grupy KGHM ze start-upami - zobacz !!!

Zaproszenie do udziału w Programie Akceleracyjnym KGHM Cuprum oraz MIT EF Poland!

Szczegóły na stronach internetowych:

http://www.cuprum.wroc.pl/akceleracja-210

http://kghm.com/pl/kghm-stawia-na-start-upy-w-ramach-projektu-scale

Polecamy zapoznanie się z programem!

Drugie szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt.” Uwarunkowanie podjęcia działalności gospodarczej: rodzaje spółek, jak wybrać typ i zakres działalności firmy, jak założyć własną firmę, zamykanie działalności gospodarczej" poprowadził Pan Grzegorz Rączka ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.
Uczestniczyło w nim 47 beneficjentów! Oby tak dalej!
Był to jeden z trudniejszych tematów z cyklu szkoleń, ze względu na wymagania języka "prawniczego", ale musieliśmy przez niego przebrnąć.

Proszę pamiętać, że dla zainteresowanych AIP przygotował możliwość bezpośrednich konsultacji z ekspertami:

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
 • Konsultacje prawne
 • Konsultacje z tworzenia biznes planu
 • Konsultacje z zakresu marketingu
 • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

Dla osób zainteresowanych zostało jeszcze kilka miejsc, czekamy na zgłoszenia na aip@polsl.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz wydziału, na którym studiujecie/który ukończyliście.


"Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

Pierwsze spotkanie z cyklu "Jesień w AIP" za nami!

W środę, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie z P. Maciejem Surowcem, adwokatem.

Spotkanie zatytułowane "Firma->Mnóstwo przepisów->Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie" (dla średnio zaawansowanych), odbyło się w kameralnej atmosferze. Uczestnicy dowiedzieli się jakie są zasady funkcjonowania firm w Polsce pod wybranymi formami prawnymi, czy też jak radzić sobie z bieżącym funkcjonowaniem firmy od strony prawnej. Spotkanie zakończyło się rozpatrywaniem indywidalnych problemów i dyskusją.

Panu Maciejowi Surowcowi bardzo dziękujemy za przeprowadzenie interesującego spotkania!

Naszym beneficjentom bardzo dziękujemy za udział! I oczywiście zapraszamy do korzystania z całej oferty AIP.

Już wkrótce kolejne spotkanie w ramach "Jesieni w AIP".

Jesień w AIP Politechniki Śląskiej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości!

"Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej oraz Kancelaria Adwokacka Maciej Surowiec zapraszają na szkolenie w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości:

"Firma-> Mnóstwo przepisów-> Wskazówki->Sprawne funkcjonowanie."

Program:

 • Wprowadzenie.
 • Omówienie zasad funkcjonowania firm w Polsce pod wybranymi formami prawnymi.
 • Bieżące funkcjonowanie firmy od strony prawnej.
 • Pytania od słuchaczy i dyskusja.

Spotkanie odbędzie się w środę 16. listopada br., o godz. 14.00 w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 7 w Gliwicach.

Prowadzący: Maciej Surowiec, adwokat

Na szkolenie obowiązują zgłoszenia: wyślij na adres aip@polsl.pl e-mail zawierający: imię i nazwisko, Wydział na którym studiujesz/ukończony Wydział.

Zapraszamy!


Pierwsze szkolenie z cyklu „Start-up dla początkujących” – „10 kroków do sukcesu w start-upie” za nami!

Szkolenie pt.” Czy warto prowadzić swój biznes – wady i zalety pracy na etacie. Jak znaleźć sposób na własny start-up? Jak realnie zarabiać na swojej pasji i czy na każdej?” prowadzili wspólnie p. Magdalena Balcerzak ze Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz p. Janusz Mendera z Klubu Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn.
Uczestniczyło w nim 54 beneficjentów! Oby tak dalej!
Zgłoszonych do cyklu szkoleń jest już 69 osób. Proszę pamiętać, że pojedyncza nieobecność nie dyskwalifikuje z możliwości otrzymania certyfikatu z ukończenia cyklu szkoleń.

Dla osób zainteresowanych zostało jeszcze kilka miejsc, czekamy na zgłoszenia na aip@polsl.pl z podaniem imienia, nazwiska oraz wydziału, na którym studiujecie/który ukończyliście.

P. Magdalena Balcerzak - Śląski Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o.

P. Janusz Mendera - Klub Przedsiębiorcy Zamku Cieszyn

START-UP dla POCZĄTKUJĄCYCH!

"10 kroków do sukcesu w start-upie"

Inauguracja i kolejne informacje organizacyjne!

W dniu 25 października 2016r roku zainaugurowaliśmy cykl spotkań "Start-up dla początkujących" - "10 kroków do sukcesu w start-upie".

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Instytucji będących współorganizatorami cyklu oraz wszyscy wykładowcy. Spotkanie zaszczycił obecnością Prorektor ds. Nauki i Rozwoju p. prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk. Na wypełnionej po brzegi sali było obecnych ponad 70 potencjalnych, przyszłych uczestników cyklu szkoleń.

Szczegółowe informacje dotyczące kolejnych spotkań znajdą Państwo poniżej:

Aktualnie przyjęliśmy już zgłoszenia od 57 osób (stan na 4.11.).

Prosimy o kolejne zgłoszenia do udziału w cyklu spotkań:

Liczba miejsc ograniczona (do pojemności sali - 60 osób) - decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia traktujemy jako obejmujące cały cykl i honorowe zobowiązanie do udziału we wszystkich spotkaniach. Każda osoba, która zgłosi chęć udziału otrzyma potwierdzenie zakwalifikowania.

START-UP dla POCZĄTKUJĄCYCH!

10 kroków do sukcesu w Start-upie!

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej wraz z instytucjami współpracującymi zaprasza na cykl szkoleń "Start-up dla początkujących" - "10 kroków do sukcesu w Start-upie"

Podczas 10 spotkań nasi Eksperci rozwiną podstawowe tematy ułatwiające wystartowanie w Start-upie. Dowiecie się czym jest, jak zacząć, jak sfinansować, jak promować...i wielu innych

Zapraszamy na Inaugurację wydarzenia, która rozpocznie się w dniu 25 października br., o godz. 14.00, w siedzibie AIP Politechniki Śląskiej przy ul. S.Banacha 7, aula 0.05

Zgłoszenia do udziału w Inauguracji przyjmujemy:

Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy!

Rozszerzenie oferty Inkubacji w AIP - zapraszamy!

Dotychczas nasza oferta obejmowała:

 • pomieszczenie, w którym firma otrzyma powierzchnię biurową z podstawowym wyposażeniem w „Studenckim Biurze Przedsiębiorczości”,
 • dostęp do telefonu i faksu, łącza internetowego, ksera i drukarki,
 • porady biznesowe ekspertów – w szerokim zakresie tematycznym,
 • działalność pod adresem i patronatem AIP Politechniki Śląskiej.

Z przyjemnością informujemy, iż w nowym roku akademickim rozszerzamy nasza ofertę.

Dla firm nowoinkubowanych proponujemy dodatkowo prowadzenie księgowości w indywidualnie ustalonym zakresie.

Szczegółowe informacje:

http://www.polsl.pl/Jednostki/RJO4-AIP/Strony/o-inkubacji.aspx

Rusza nabór do projektu "Wyspecjalizowani na starcie"

W imieniu Agencji Rozwoju Lokalnego S.A., Operatora Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego zapraszamy do udziału w projekcie pt. „Wyspecjalizowani na starcie” realizowanego w ramach poddziałania 1.2.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, który rozpoczął się w sierpniu 2016 r.
Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa i przybliżenie do rynku pracy w branży ICT i/lub nowych technologii 20 osób spełniających kryteria młodzieży NEET z obszaru województwa śląskiego posiadających bazę w postaci odpowiednich predyspozycji, wiedzy lub umiejętności, prowadząca do zwiększenia ich szans na rynku pracy i uzyskania zatrudnienia (w tym samozatrudnienia) przez minimum 15 z nich do końca czerwca 2018 r.

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej:

http://www.spnt.sosnowiec.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=360&cntnt01origid=20&cntnt01returnid=22

Zapraszamy na IV edycję FlexSimposium w Polsce!
Tym razem w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej!

Wyjątkowa tematyka, innowacyjne podejście do optymalizacji, starannie dobrani eksperci i cenne warsztaty. To wszystko w tegorocznej edycji FlexSimposium. Dowiedz się więcej i dołącz do grona uczestników!

Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej:

http://flexsim.pl/flexsimposium/

Koniec lata w AIP!

Zapraszamy do kontaktu!

Jeśli masz jakiś pomysł na firmę i chciałbyś o nim z kimś porozmawiać - napisz do nas!

Tematy konsultacji

Cieszące się największą popularnością:

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą

oraz pozostałe:

 • Konsultacje prawne
 • Konsultacje z tworzenia biznes planu
 • Konsultacje z zakresu marketingu
 • Konsultacje z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz patentów

Napisz do nas, podamy Ci najbliższy możliwy termin indywidualnego spotkania. Czas eksperta, poufna rozmowa, bezpłatnie - dla studentów i absolwentów (do roku od ukończenia studiów) oraz pracowników Naszej Uczelni!

Konsultacje odbywają się w siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

Skontaktuj się z nami! Napisz na adres aip@polsl.pl

Jesteśmy również na facebook'u!

Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności na profilu AIP.

www.facebook.com/AIPPolitechnikiSlaskiej

Sierpniowa przerwa w AIP!

Informujemy, że w dniach od 1 do 15 sierpnia biuro AIP będzie nieczynne.

Zapraszamy do kontaktu w drugiej połowie sierpnia!

Liczymy, że wrócicie z wakacji pełni energii i przedsiębiorczych pomysłów!

Na wszystkie wiadomości odpowiemy pod koniec sierpnia, przepraszamy za niedogodności.

Nowy Partner do współpracy z AIP!

Dnia 12 lipca br., w siedzibie Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, podpisane zostało porozumienie o współpracy między Śląskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Sp. z o.o., a Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości Politechniki Śląskiej.

Porozumienie sygnowali Prezes Zarządu ŚIP Pani Joanna Sochacka oraz Dyrektor AIP Pol. Śl. Pan Ireneusz Jóźwiak.


LATO w AIP!

W okresie wakacyjnym wreszcie można pomyśleć o swojej firmie i zaplanować działania!

Jeśli masz jakiś pomysł na firmę i chciałbyś o nim z kimś porozmawiać - napisz do nas!
Nasi eksperci nadal konsultują!

Tematy konsultacji

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gosp.
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą

Napisz do nas, podamy Ci najbliższy możliwy termin indywidualnego spotkania. Czas eksperta, poufna rozmowa, bezpłatnie - tylko dla studentów i absolwentów (do roku od ukończenia studiów) Naszej Uczelni!

Konsultacje odbywają się w nowej siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

Skontaktuj się z nami! Napisz na adres aip@polsl.pl

Spotkanie URSD w AIP Pol. Śl.

13 czerwca gościliśmy u nas spotkanie Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów,
mogliśmy też zaprezentować doktorantkom i doktorantom swoją ofertę jednostki.

fot. Ł. Cieślar

CASH? FLOW!

31 maja odbyła się kolejna sesja gry Cash Flow, która w ciekawy, interaktywny sposób uczy przepływu finansowego.
Dziękujemy serdecznie pani trener Teresie Pawłowskiej oraz wszystkim graczom!

Wyjścia z wyścigu szczurów i wygranej gratulujemy Pani Agnieszce!

31.05.2016 r. godzina 15:00
fot. Ł. Cieślar


PRAWO, a początek biznesu

W ubiegłym tygodniu, w ramach "Wiosny w AIP Politechniki Śląskiej" odbyło się szkolenie Młody Przedsiębiorca - Prawo, początek biznesu.
Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu!

Dziękujemy też Piotrowi Łysko, który w ciekawy sposób zachęcał studentki i studentów do założenia własnej działalności oraz szukania kreatywnych rozwiązań!

20.04.2016 r. godzina 14:00Fot. Ł. Cieślar

Wizerunek początkującego przedsiębiorcy

W ubiegły poniedziałek w cyklu: Wiosna w AIP Politechniki Śląskiej odbyło się szkolenie "Wizerunek początkującego przedsiębiorcy". Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniu!

Dziękujemy też Michałowi Kucharskiemu z Fundacji AIP Śląsk, który zaprezentował wiele cennych porad i ciekawe podejście do tematu!

14.03.2016 r. godzina 14:00Fot. Ł. Cieślar

18 Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Śląskiej

8 marca wzięliśmy udział w 18 Inżynierskich Targach Pracy. Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej podaje, że odwiedziła je rekordowa liczba uczestników - ok 8 000 osób!

8.03.2016 r.

Zdjęcia autorstwa: Marka Szuma i Wojciecha Barana
Konsultacje!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami wszystkie osoby zainteresowane Inkubacją (podstawowe informacje znajdują się w zakładce "Inkubacja" po lewej stronie) lub indywidualnymi konsultacjami!

Tematy konsultacji

 • Konsultacja pomysłu na firmę oraz zakładanie działalności gospodarczej
 • Księgowość w małej firmie
 • Pozyskiwanie środków na działalność gospodarczą
 • Zagadnienia prawne

Napisz do nas, podamy Ci najbliższy możliwy termin indywidualnego spotkania.

Czas eksperta, poufna rozmowa - bezpłatnie! - tylko dla studentów i absolwentów (do roku od ukończenia studiów) naszej Uczelni!

Konsultacje odbywają się w nowej siedzibie AIP Pol.Śl. przy ul. S. Banacha 7 w Gliwicach!

Zachęcamy do kontaktu!

Zachęcamy także do zerkania na nasz profil na Facebooku! Pojawiają się tam na bieżąco ciekawostki i informacje dotyczące przedsiębiorczości i zakładania działalności gospodarczej

www.facebook.com/AIPPolitechnikiSlaskiej/

MODELE BIZNESOWE: Jak zaplanować swoją firmę?

W ubiegły czwartek odbyło się szkolenie "Jak zaplanować swoją firmę, czyli tworzenie modeli biznesowych dla firm rozpoczynających działalność."! Serdecznie dziękujemy za udział oraz gratulujemy opracowania własnego modelu biznesowego!

Dziękujemy też Michałowi Kucharskiemu z Fundacji AIP Śląsk za porcję pożytecznej wiedzy.

29.10.2015 r. godzina 14:00Wiosenna sesja Cash Flow

Wiosna w nowej siedzibie AIP Politechniki Śląskiej

21.04.2015 r.

Dziękujemy za grę i gratulujemy zwycięzcy wyjścia z wyścigu szczurów!

 • Trener Sesji: Teresa Pawłowska
 • Fot. Ł. Cieślar


Więcej zdjęć ze spotkania znajduje się w zakładce: sesje Cash Flow!

VII posiedzenie Parlamentu Studenckiego w AIP!

21.01.2015 r.

W naszej nowej siedzibie przy ul. S. Banacha 7 (Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej) odbyło się VII posiedzenie Parlamentu Studenckiego!
Mogliśmy zaprezentować naszą ofertę przedstawicielom Wydziałowych Samorządów Studenckich oraz pozostałym uczestnikom posiedzenia.
Dziękujemy Samorządowi Studenckiemu Politechniki Śląskiej.

Zapraszamy do współpracy oraz korzystania z naszej oferty!

Nowa siedziba!
AIP w Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej

Zapraszamy serdecznie do nowej siedziby AIP Politechniki Śląskiej, która mieści się przy ulicy Banacha 7 w Gliwicach!

Godziny otwarcia biura bez zmian, od poniedziałku do piątku 7:00 - 15:00


Jesteśmy też na Fb!

Zapraszamy Państwa do śledzenia naszych aktualności na naszym profilu Facebookowym!

http://www.facebook.com/AIPPolitechnikiSlaskiej

Przedsiebiorca.pl

Polecamy nowe wirtualne miejsce dla każdego przedsiębiorcy!

Aktualności - Wydarzenia - Wiedza - Społeczność

Polska Przedsiębiorcza zaprasza!

przedsiebiorca.pl

Szkolenia internetowe Akademii PARP

Warto wykorzystać letni czas do zdobycia dodatkowej wiedzy. Najprościej zrobić to drogą internetową.
Akademia PARP to oferta wirtualnych szkoleń związanych z własną działalnością gospodarczą i przedsiębiorczością.

Polecamy!
Akademia PARP - szkolenia internetowe

Przedsiębiorcza Kobieta

Polecamy wszystkim przedsiębiorczym kobietom

Przedsiębiorcza Kobieta jest jednym z kluczowych projektów Studenckiego Forum Business Centre Club, jest to projekt innowacyjny stworzony specjalnie dla kobiet, odbiegający w swojej formie od dotychczas organizowanych w Polsce inicjatyw. Priorytetem przy realizacji projektu jest odejście od konwencji typowych szkoleń, warsztatów i stworzenie wydarzenia, które stanowi dla uczestniczek podstawę do nawiązywania nowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń z osobami, które osiągnęły już sukces w biznesie.
Do współpracy zapraszane są osobistości na co dzień związane z przedsiębiorczością - kobiety sukcesu, które dzieląc się swoimi doświadczeniami przybliżają uczestniczkom zasady funkcjonowania w świecie biznesu.
Uczestniczkami spotkań są młode kobiety (ale także młode duchem!) chcących rozwijać swoją osobowość, zdobywać umiejętności ułatwiające poruszanie się w świecie przedsiębiorczości.

www.przedsiebiorcza-kobieta.pl

 
Admin © Politechnika Śląska
 
Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono.
Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej
Aktualności z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości